بررسی فیلم 28 هفته بعد (28Weeks Later)

خلاصه داستان:

بعد از شیوع ویروسی که در سطح انگلستان پخش شده بود ، جزیره انگلستان قرنطینه می شود.بیماران از گرسنگی می میرند،سپس ناتو به لندن می رود برای پاکسازی.در قسمت کوچکی از انگلستان یک محله را می سازند که سطح آن محله کاملا محافظت شده و پاک هست و جمعیت حدود 15000 نفری را به آنجا میارند برای زندگی.دون"رابرت کریل"که در یک تهاجم همسرش را بین افراد ویروسی تنها گذاشته بود ، دو فرزندش را به انگلستان آورده بود.دو فرزند او "تم" و "اندی" به صورت پنهانی از محوطه حفاظت شده خارج می شوند به خانه قبلیشان می روند.در خانه متوجه وجود موجودی می شوند،مادرشان.بعد از اینکه نیروهای امنیتی از سر می رسند همه آنها را قرنطینه می کنند و پزشکان متوجه این موضوع می شوند که مادر آنها پادزهر این ویروس را در خون خود دارد و ... .

28 هفته بعد

بررسی کارگردانی:

کارگردانی فیلم به خوبی انجام شده است.کارگردان فیلم "جوان کارلس فرسنادیلو" است که تا کنون 4 فیلم سینمایی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.او بخواطر ساختن فیلم سینمایی ESPOSADOS در سال 1996 برنده جایزه بهترین فیلم اول شد.این کارگردان قدرت بسیار بالایی در امر کارگردانی دارد و کار او در این فیلم هم بسیار خوب بود بغیر از یک سری اشتباهاتی که در کارگردانی فیلم داشته است.

28 هفته بعد

بررسی نوشته:

نوشته فیلم زیاد وسیع نیست و محدود به یک محیط تقریبا کوچک است.نویسندگان فیلم "جوان کارلس فرسنادیلو" و "روان جاف" هستند.داستان فیلم هیجان بالایی دارد.همچنین این فیلم یک درام زیبا است.فیلمنامه طوری نوشته شده است که امید شما به پایانی خوب هرگز از بین نمی رود.در آخر فیلم ویروس به سراسر جهان شیوع پیدا می کند و یک صحنه از پاریس را که ویروس در آنجا پخش شده نشان داده می شود.داستان فیلم شباهت بسیار زیادی به فیلم سینمایی سرزمین مردگان دارد.این فیلم یک زامبی فیلم دیگر است.که در آن زامبی ها بسیار بیشتر هستند و مقابله با آنها دشوارتر است.

28 هفته بعد

بررسی دیگر:

موسیقی فیلم توسط جان مورفی نوشته شده است که واقعا موسیقی جذاب و هیجان داری است.شاید یکی از بهترین موسیقی های سال 2007 باشد.موسیقی فیلن نیز به هیجان آن چندین برابر می افزاید.

فیلمبرداری بسیار خوب انجام گرفته است.مدیر فیلمبرداری "انریکو چدیاک" است.فیلمبرادی بصورتی انجام گرفته است که فیلم را زنده می کند و به آن جان می بخشد ، انگار که خود شما در آن صحنه حضور دارید.

جلوه های ویژه رایانه ای بخش زیادی از فیلم را در بر گرفته است.بهترین صحنه ی این فیلم صحنه ای است که فرمان منفجر کردن انگلستان صادر می شود و هواپیماهای جنگی تمام انگلستان را منفجر می کنند ولی با این حال زامبی ها از بین نمی روند.پس از اتمام بمب اندازی صحنه های مختلفی از شهر لندن نشان داده می شود که این معنی را دارد که کشور انگلستان که ادعای قدرت دارد و یکی از ابرقدرت های دنیاست نیز روزی نابود می شود و قدرت  و غرور هیچوقت باقی نمی ماند.

28 هفته بعد

28 هفته بعد

اگر این فیلم را ندیده اید به شما پیشنهاد می کنم که این فیلم را از دست ندهید و حتما آنرا ببنید.

 

سایت های مرتبط:

http://www.imdb.com/title/tt0463854

http://www.foxinternational.com/28weekslater

/ 1 نظر / 336 بازدید
یاسمن

[قلب]سلام عزیزم وب زیبایی داری به منم سر بزن منتظرمااااااااااااااااااااااااااااااااااا[خداحافظ]