بررسی فیلم چشم The EYE

فیلم سینمایی چشم (The Eye) به کارگردانی "دیوید موریئو" و "زاویر پیلاد" دو کارگردان تازه کار است.در آن بازیگرانی مشهور همچون "جسیکا آلبا (بازیگر سینمایی چهارشگفت انگیز)" و "الساندرو نیولا (بازیگر سینمایی گل)" نقش آفرینی می کنند.فیلم در اول فبریه 2008 اکران شده و ژانر آن ترسناک ، مرموز است. شعار فیلم این است : "چگونه می توانی به چشمهایت اعتماد کنی ، زمانی که به تو تعلق ندارند؟".

چشم

به نام خدا

فیلم در مورد دختر جوانی است به نام سیدنی ولز که نابینا است.او در 5 سالگی بینایی خود را از دست داد تا اینکه دکترها به اویک چشم دیگر پیوند می زنند.پس از اینکگه او با چشم های جدیدش دنیا را باری دیگر می بیند متوجه می شود که چیزهای عجیبی را می تواند ببیند که دیگران قادر به دیدن آنها نیستند.این فیلم بازسازی فیلم چینی "چشم" در سال 2002 است.

چشم

سیدنی می تواند اشباح را ببیند.مثل شبح پسری که در ساختمان آنها مدتها پیش خودکشی کرده ، جایی که در حال سوختن است ، پیر مردی که خود را حلق آویز کرده و ... .

چشم

بررسی فیلم:

فیلم برگرفته از فیلم چینی چشم (به چینی : Gin Gway) نوشته شده توسط جو جو یوئت-چان هوی است.این فیلم را دو کارگردان جوان کارگردانی کرده اند که تاکنون 3 و 2 فیلم را در کارنامه خود به ثبت رسانده اند.کارگردانی آنها برای این فیلم در سطح قابل قبولی است ولی در طی فیلم اشتباهات زیادی داشته اند که نگاه منتقدان را به خود جلب کرده.

داستان بیشتر ژانر درام دارد که دختری جوان و نابینا که به صورت مستقل زندگی می کند و می تواند اشباحی را ببیند که از او کمک می خواهند.فیلم تقریبا شبیه سینمایی "حس ششم" است.سیدنی در آینه دختری را می بیند که در طی تحقیقاتش در مورد اتفاقاتی که برایش می افتد متوجه می شود او کسی بوده که چشمش را به او پیوند زده اند.زمانی که سیدنی همراه دکتر پاول فالکنر برای یافتن پاسخ خود به خانه آن دختر در مکزیک می روند متوجه می شوند که آن دختر نیز همانند سیدنی می توانسته اشباح را ببیند.آن دختر آتش سووزی را می بیند که در محل کار مادرش اتفاق می افتد و به همه هشدار می دهد که خارج شوند ولی دیگران او را به چشم یک روانی میبینند ، تا اینکه آتش سوزی اتفاق می افتد و عده کثیری از کارکنان در آتش می سوزند.مردم دختر جوان به دیگر به چشم یک موجود شوم می بینند تا اینکه دختر خودکشی می کند و چشم او را به سیدنی پیوند می زنند.سیدنی می تواند فرشته مرگ را نیز ببیند درست قبل از مرگ یک نفر آن را می بیند و حتی بعد از مرگ آن شخص می تواند وی را ببیند که همراه با ف5رشته به جایی می رود.

چشم

در آخر فیلم ما  به این موضوع پی می بریم که خداوند برای انسان نعمت هایی آفریده تا از آن برای کمک به همنوعان ، زیبا ساختن دنیا ، عاشق بودن و ... ، اگر ما از این موهبت ها به درستی استفاده نکنیم آیا بهتر نیست که هرگز آنها را نداشته باشیم؟

موسیقی فیلم بسیار خوب کار شده است می تواند احساسات شما را به سوی اتفاقات در حال رخ دادن در فیلم سوق دهد.

جسیکا آلبا که در این فیلم نقش سیدنی را بر عهده دارد ، به خوبی نقش آفرینی می کند و می تواند احساسات خود را تا حد قابل قبولی به شما منتقل کند.

فیلم تا کنون 2 جایزه برده و 1 نامزدی داشته.در سال 2008 از جشنواره Golden Trailer توانسته جایزه بهترین پوستر ترسناک و نامزدی برای ترسناک ترین تریلر را دریافت کند.در سال 2008 در جشنواره Teen Choice Award جایزه بهترین انتخاب بازیگر برای فیلم ترسناک بخواطر جسیکا آلبا در یافت کرده است.

سوتی های فیلم:

درصحنه ای از فیلم در مکزیک در دقیقه 67 در سمت راست تصویر سایه فیلم بردار به وضوح قابل دیدن است:

چشم

در صحنه ای که خواهر سیدنی او را از بیمارستان به خانه می برد ، فیلمبردار در عینک سیدنی قابل مشاهده است.

مچ نبودن موسیقی که سیدنی اجرا می کند با موسیقی که ما میشنویم.

صحنه ای که در آپارتمان سیدنی آتش سوزی شده و مردی او را از پشت می گشرد و می کشد و زمانی که پس از آتش سوزی سوختگی روی پوست سیدنی نشان داده می شود سوختگی در جای دیگری است.

در کل پیشنهاد من این است شما این فیلم را ببینید.

توضیحات:نام:چشم

محصول امریکا 2008

کارگردانان:دیوید موریو - زاویر پیلاد

نویسده اصلی:جوجو یوئت-چان هو

نویسنده نمایشی:سباستین گوتیرز

 

دانلود تریلر : باکیفیت  HD  حجم:(60مگایابت)

                  باکیفیت بالای ویندوزمدیا (8مگابایت)

 

وبسایتهای وابسته به این مطلب:

http://www.theeyethefilm.com

www.imdb.com/title/tt0406759

 

 

/ 0 نظر / 256 بازدید